Botanikos parkas Palangoje – mėgaukitės gamtos grožiu

Botanikos parkas, dar žinomas, kaip Birutės parkas yra ko gero populiariausia vieta pasivaikščiojimams Palangoje. Daugiau nei 100 hektarų skirtų pasivaikščiojimams, su nuostabia augmenija, išdaiginga architektūra ir vandens telkiniais. Nuo svečių namų „Melt in Palanga“ parkas nutolęs vos 10 minučių kelio pėsčiomis – ramiu žingsniu einant per Meilės alėją. Svečių namų klientai nemokamai važinėja dviračiu, tad parką galima pasiekti ir greičiau.

Botanikos parke renkasi žmonės, kurie nori pailsėti nuo J. Basanavičiaus gatvės šurmulio ir girdėdami čiulbančius paukščius ramiai vaikšto takeliais. Bendras visų takelių ilgis šiame parke net 18 kilometrų. Visi takai veda į Gintaro muziejų – išdaigingus Tikševičių rūmus, kurie yra parko pažiba.

Mėgstantis gėlių grožį, jų kvapą, Botanikos parke turės kuo džiaugtis. Gėlynų bendras plotas yra 24 hektarai. Įvairių gėlių ir augalų kompozicijas matysite tiesiog vaikščiodami parke, tačiau pagrindinė atrakcija laukia Gintaro muziejaus kieme. Tai nuostabus rožynas, kuriame gausu įvairiausių, skirtingų, rožių krūmų.

Botanikos parke iš viso yra 7 skulptūros, tačiau ne visas yra taip lengva pastebėti. Prie Eglės žalčių karalienės ir Laiminančio Kristaus skulptūrų žmonės dažnai sustoja, grožisi jomis ir fotografuojasi šalia. Tačiau bandymas surasti visas 7 skulptūras gali tapti linksmu žaidimu visai šeimai.

Botanikos parko medžiai taip pat verti dėmesio. Kai kurie yra atvežti iš Berlyno ir kitų Europos botanikos sodų. Čia mėgausitės pušų sakų kvapu – jos čia dominuojanti augalijos rūšis. Ąžuolai, beržai, juodalksniai ar sidabriniai klevai – kartais žiūrėdami į bendrą kompoziciją pamirštame įsižiūrėti į šių kruopščiai atrinktų ir kartais retų Lietuvoje medžių grožį.

Čia apstu gyvūnijos. Gausu įvairių žvėrelių, varliagyvių, tačiau dominuoja paukščiai. Begalė jų rūšių. Kai kurios netgi peri parko teritorijoje. Jeigu Jums pasiseks – pamatysite povą ar musketinę antį. Aišku, dažniausiai sutinkamas gyvūnas yra parko vandens telkiniuose besiturškenančios paprastos antys. Esame pratę matyti, kaip jas šeria duona vaikai – tai tarsi vienas ikoninių vaizdų botanikos parke. Vis dėlto, šerti laukinių paukščių nederėtų.

Palangos kurortas yra be galo kontrastingas ir žavus. Štai apsistojant „Melt in Palanga“ svečių namuose – pačiame Palangos miesto centre, būsite  per mažiau nei kilometrą nuo vieno gražiausių botanikos parkų Lietuvoje.

Kiti straipsniai