Palangos koncertų salė – kokybiškų renginių vieta

Palangos koncertų salė – viena iš vietų, kuriose verta apsilankyti, bet kuriuo metų laiku. Garsiausi Lietuvos ir Pasaulio atlikėjai čia atvažiuoja ne tik vasarą.

Palangos koncertų salėje galima pamatyti ne tik muzikos, bet ir teatro ar televizijai skirtus renginius. Salė neseniai atnaujinta, joje įrengta moderni apšvietimo ir garso įranga, scenos draperija, elektroakustinė sistema. Tai nuostabi vieta stebėti gyvus pasirodymus. Salė tokia moderni, kad tą pačią dieną joje galima organizuoti net kelis, skirtingo tipo, renginius.

Stasys Povilaitis

Dažnai Palangos svečiai lanko Palangos koncertų salę ir nevykstant renginiams. Ant jos puikuojasi didžiausias pasaulyje maestro, Stasio Povilaičio, parašas. Ši Lietuvos muzikos legenda ne tik dažnai koncertuodavo Palangoje, bet ir kūrė dainas apie Lietuvos kurortą. Stasį Povilaitį galima drąsiai vadinti Palangos ambasadoriumi.

Salės dydis

Koncertų salėje telpa net 2200 žiūrovai. Aišku, jei renginys mažesnis, koncertų salę galima adaptuoti ir sukurti jaukią erdvę, kad ir 800 žiūrovų. Jeigu vyksta koncertas, kuriame galima stovėti – tada Palangos koncertų salėje telpa 3000 žmonių. Palyginimui šalia, Klaipėdoje, esančioje Švyturio arenoje koncerto metu telpa 7000 žiūrovų. Tad Palangos koncertų salė yra tikrai didžiulė – o bendras jos plotas 5 tūkstančiai kvadratinių metrų.

Istorija

1907 metais dabartinės koncertų salės teritorijoje buvo „Vasaros terasa“, pastatyta grafo Felikso Tiškevičiaus įsakymu. Terasa sudegė iškart po metų. Po to čia veikė mažas lauko teatras iki 1939 metų. Tada čia atsirado „Vasaros estrada“, kurią 1971 metais perstatė į tokią, kokią atsimename iki 2013 metų. Salė buvo statoma 2 metus, ir 2015 metais atidaryta tokia – kokią ją matome šiandien. Prieš pradedant statyti salę po žeme įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms.

Architektūra

Salė savo forma primena muzikinę dėžutė – įgaubti langai įtvirtina šį architektūrinį sprendimą. Salė įgilinta 6 metrus žemyn, kad neužgožtų aplinkos grožio. Besilankantys Palangoje, turbūt pastebėjo, kad aukštesnio pastato už Palangos bažnyčią kurorto centre nėra. Palangos koncertų salė gali būti apšviesta labai skirtingai – čia įrengta moderni lauko apšvietimo sistema. Štai per nacionalines šventes, vakare, salė sužimba Lietuvos vėliavos spalvomis.

Lankantis Palangoje visada verta atsiminti, kad Palangos koncertų salė veikia, bet kokiu oru, o vasarą ten renginiai vyksta kone kasdien. Melt in Palanga svečiams, salė yra vos vieno pasivaikščiojimo J. Basanavičiaus gatve atstumu. Salės repertuarą visada rasite čia.

 

Kiti straipsniai