Palangos tiltas šalia Svečių namų Melt in palanga

Toli gražu ne kiekvienas viešbutis Palangoje gali pasigirti tuo, jog šalia yra Palangos tiltas. Svečių namai „Melt in Palanga“ yra vos 100 metrų atstumu nuo šio Palangos kurorto simbolio. Judria J. Basanavičiaus einantys poilsiautojai nė nesusimasto jog šių svečių namų gyventojai Tiltą mato kone pro savo langus. Šiame straipsnyje papasakosime apie šį dažniausiai Palangoje lankomą objektą.

Nors Palangos tiltas yra apipintas romantiškomis istorijomis ir legendomis apie Tiškevičių šeimos pasivaikščiojimus pajūriu – tilto atsiradimo istorija kiek kitokia. Tiltas buvo statytas su tikslu eksportuoti Palangoje gaminamas plytas į Liepoją ir Klaipėdą. Aišku, juo vaikščioti galėjo kas tik norėjo, todėl ilgainiui jis tapo populiaria vieta ir tarp vietinių gyventojų. Grafas Juozapas Tiškevičius vardan paprastų žmonių įrengė pavėsinę, kad šie galėtų mėgautis bangų mūšos vaizdu net ir lyjant lietui. Ant tilto veikė netgi tramvajus kuris vežiojo plytas arba poilsiautojus – priklausomai nuo sezono. Idėja tiltą naudoti plytų eksportui žlugo per dešimtmetį ir nuo devyniolikto amžiaus pabaigos tiltas liko skirtas tik poilsiautojams.

Tiltą gaubia gausybė istorinių įvykių ir legendų. Na, o jis toks kokį matome šiandien atsirado jau nepriklausomoje Lietuvoje. Nepriklausomybės pradžios laikotarpiu tiltas buvo kasmet remontuojamas ir už nemažus pinigus. 1993 metais jis buvo tokios blogos būklės, kad juo buvo uždrausta vaikščioti. Po kelių metų uraganas Anatolijus tiltą smarkiai apgadino. Po šios stichijos tiltas buvo perstatytas.

Šiandien Palangos poilsiautojai gali džiaugtis saugiu ir tvirtu tiltu į Baltijos jūrą. Vienintelis dalykas išlikęs per šimtą tilto gyvavimo metų yra tradicija palydėti saulę vakarais. Kai kurių viešbučių Palangoje svečiai turi žingsniuoti nemažus atstumus, kad pasimėgautų šia tradicija. Tuo tarpu Melt in Palanga klientai saulėlydžiu ant tilto mėgaujasi beveik savo atostogų namų kieme.

Palangos kurortas kupinas gražiausių istorijų ir unikaliausių lankytinų vietų. Palangos tiltas, ko gero žymiausia jų. Turbūt, kad toks tiltas egzistuoja gali pasakyti net gi tie lietuviai, kurie nė karto nėra buvę Palangoje. Todėl tiesiog būtina šį objektą aplankyti viešint Palangoje.

Kiti straipsniai