Jono Basanavičiaus gatvė Palangoje – Pagrindinė kurorto gatvė

J. Basanavičiaus gatvė tai pagrindinė pėsčiųjų alėja jungianti Palangos tiltą ir Kurhauzą – du, ko gero, žymiausius lankytinus objektus Palangoje. Šia gatve praeina absoliučiai kiekvienas žmogus apsilankęs Palangoje. Taip jau yra, kad šia gatve žmonės ne tik eina iš taško A į tašką B, bet ir žingsniuoja ja tarsi podiumu, pirmyn ir atgal. J. Basanavčiaus gatvėje gausu kavinių ,restoranų, pramogų oazių yra keli viešbučiai – tarp jų ir Melt in Palanga. Šioje gatvėje vasarą verda gyvenamas ir veiklos yra tiek, kiek didžiausiose Europos sostinėse.

Istorija

Kadaise ši gatvė vadinosi Tiškevičiaus Bulvaru. Nieko nuostabaus – juk būtent grafas Tiškevičius pastatė Palangos tiltą. Turbūt ir šią gatve dažnai link jo žygiuodavo su savo svita. 1924 metais Palangoje apsilankė Jonas Basanavičius ir Palangiškiai jį pagerbdami, Pagrindinę miesto alėją pervadino jo vardu. Tokia kokią ją matome šiandien ji tapo 2005 metais, po didžiosios rekonstrukcijos. Vieni gyrė naują gatvės išvaizdą, kiti gi pasigedo senųjų medžių ir architektūros bruožų.

Ką pamatyti ir veikti?

J. Basanavičiaus gatvėje gausų senų, laiko patikrintų vietų kur pavalgyti tokių kaip „Floros simfonija“, Žuvinė“ ar „De Cuba“. Kokybiško greito maisto mėgėjus nuo 2017m. džiugina vokiškos virttuvės restoranas „Van Wurst“. Tais pačiais metais atsidarė šeimų erdvė prie pat Palangos tilto – Palangos vasaros parkas. Ten veikia batutų parkas, įvairios pramogos vaikams (kurios Melt in Palanga klientams įskaičiuotos į kainą). Prie pat Palangos tilto, galite šokti į Palangos traukinuką ir Pažinti Palangą patogiai atsisiėdę.

Kiekvienas Pasaulio miestas turi savo pagrindinę vietą, kuri yra tarsi miesto veidas. Barselona turi „Las Ramblas“, Niujorkas „Times squere“, o Palanga turi J. Basanavičiaus gatvę. Kasmet šią gatvę užpildo vis didesnis burys šeimų su vaikais. Palanga tampa šeimų kurortų, o J. Basanavičiaus gatvė – šeimų gatve.

Melt in Palanga svečių namai įsikūrę būtent J. Basanavčiaus gatvėje, prie pat Palangos tilto. Lankydamiesi J. Basanavačiaus gatvėje nepraeikite pro šalį – galbūt norėsite, kad Jūsų atostogų namai būtų būtent čia.

Kiti straipsniai